Jaké téma blogu zvolit

6. října 2014 v 21:47 |  Jak na blog?
Blog může být všeobecný nebo nějak tematicky zaměřený.
Všeobecně zaměřený blog obvykle vychází z toho, co jeho pisatelk/ka prožívá. Hodně při tom záleží na tom, jak umíte psát. I naprosto banální záležitosti se dají popsat vtipně a čtivě.
Jak zvolit téma blogu? Možná máte nějaký zájem, koníček, hobby, něco, co vás fascinuje a o čem byste mohli mluvit hodiny. Milujete pěstování begónií, rybaření, dechovku, o čemkoliv se dá psát poutavě a zajímavě. Být začátečník v oboru je v tomto případě spíš výhoda, protože dokážete mluvit/psát srozumitelným jazykem na rozdíl od expertů, kteří často mluví jazykem natolik odborným, že jim laik nerozumí.
Příkladem pro mě jsou weby o včelách. Skoro nic o nich nevím, ale na specializovaných včelařských webech toho moc nenajdu. Tedy najdu, jen jim nerozumím. Dlouholetí zkušení včelaři můžou mít problém pochopit, že laik o těch včelách fakt nic neví. Že i vcelku inteligentní člověk netuší, co je mladuška nebo létavka, k čemu slouží mateří kašička nebo jak se liší trubec od ostatních včel.
Amatér, který se včelařením začíná a píše o tom, může být pro laiky užitečnější, protože píše srozumitelně. Takže paradoxně začátečník může být svým čtenářům užitečnější, než odborník. Nemluvě už o tom, že psaní blogu na určité téma je taky skvělá cesta, jak se něco naučit. Z každého může být odborník a hodně lidí už se stalo v nějakém oboru známými a respektovanými právě díky svému poctivě psanému a pravidelně aktualizovanému blogu.
Výborným tématem může být i nějaký problém nebo starost, se kterou se perete. Může to být boj se zákeřnou nemocí, výchova dítěte se zdravotním omezením, studium na právnické fakultě nebo snaha zhubnout. Pokud si i v náročné situaci dokážete zachovat optimismus a snahu jít dál, tak se můžete stát i inspirací pro lidi ve stejně svízelné situaci.
Já sama mám monotématické blogy moc ráda. Na první pohled vidím, o čem se v blogu píše a jestli mě to zajímá nebo ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama