Jeden den, který bych ráda změnila

13. října 2014 v 14:55 |  Téma týdne
Za svůj nepříliš krátký život jsem dokázala zvorat hodně věcí (a hodně se mi jich taky povedlo), ale najít den, který bych ráda změnila tak nějak celý a úplně, to mi nějak nejde. Obvykle to byly spíš minuty a hodiny, kdy jsem udělala nějakou botu nebo prožila něco hrozného.
I když, dny plné zoufalství musely být také. Jen si nějak nevybavuju. Možná proto, že teď jsem šťastná a spokojená. To nešťastné, co jsem prožívala dřív, jsem tak nějak vytěsnila a zapomněla.
Jo, už se mi to vybavuje. Dny, kdy jsem neměla chuť se usmát, ale k slzám jsem měla blízko. Opravdu jich bylo hodně. Skoro vždycky to nějak souviselo se vztahy s lidmi. Nebyla jsem hvězdou třídy ani kráskou, se kterou by chtěl každý kluk chodit. Cítila jsem se hodně sama a dobře mi z toho nebylo. V době, kdy si člověk tvoří sebedůvěru a potřebuje o sobě mít dobré mínění, jsem neměla z čeho tvořit.
Když jsem se vdala, o moc se to nezlepšilo. Nevybrala jsem si dobře, ale je těžké odejít od muže, se kterým máte dvě děti. Nakonec jsem to přece jen udělala a udělala jsem dobře. A zase jsem byla sama. Pár let to trvalo, než jsem našla svého současného partnera. Už jsem tomu ani moc nevěřila, ale zázraky se dějí. Teď jsem šťastná, zčásti je to rozhodně zásluhou mého muže, ale zčásti je to určitě i tím, co jsem prožila.
Dní, které bych změnila nebo vyškrtla ze svého života, se pár najde. Skoro vždycky to souviselo se vztahy s lidmi. Pětka ve škole (v mém případě velmi zřídkavá), to je blbý, ale když se vám vysměje nejlepší kamarádka, to je teprve skutečná bolest. Jestli jsem se ze všech svých černých dní, hodin a minut něco naučila, pak to, že nic není cennější než dobré vztahy s lidmi, na kterých nám záleží. Bez toho nedokážu být šťastná.
Prožila jsem ne jeden, ale spoustu dní, které bych ráda změnila. Je dobře, že jsem to tehdy nemohla udělat, protože pak by mi chyběly právě ty zkušenosti, které mám teď a díky kterým jsem konečně v pohodě. I tehdy, když se občas něco nepovede.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 13. října 2014 v 15:05 | Reagovat

Ako sa hovorí, čas všetko napraví, dobré zostáva a na zlé sa zabudne. Jediné čo ostane sú tie poučenia, čo sme dostali a ideme ďalej. :)

2 Janka Janka | Web | 15. října 2014 v 9:37 | Reagovat

Moc pěkně napsané. A nejen tento článeček.
A moc děkuji za pochvalu mého blogu.

3 Kika Kika | E-mail | Web | 15. října 2014 v 12:21 | Reagovat

Taky mám pocit, že to co bych změnila by bylo právě se vztahy s lidma a nebo co jsem udělat měla já a třeba dřív a tak dlouho nečekat a nenechat sebou manipulovat. Je dobře, že ses odhodlala a že teď žiješ svoji vlastní pohádku ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama