Návštěvnost blogu

8. října 2014 v 19:02 |  Návštěvnost blogu
Skoro každý chce mít víc návštěv na svém blogu. Jak na sebe upozornit, aby lidi přišli, ale přitom abychom nebyli vlezlí a neodbytní?
Mít obsah. Obsah, to jsou většinou texty a obrázky nebo videa. Nejlépe svoje vlastní, originální. Kopírovat obsah od ostatních je stejné jako když jen papouškujete, co ostatní řekli bez špetky originality.
Přidávat obsah. Když narazíte na blog, kde je poslední článek rok nebo dva starý, máte chuť se tam vrátit? Nejspíš ne. Psát pravidelně ovšem není tak jednoduché, buď se člověku do psaní nechce nebo neví o čem psát nebo nemá čas. Nedostatek času je ale většinou jen výmluva, častější je, že už nás blog nebaví nebo už nevíme o čem psát.Když chcete udržet blog opravdu aktivní, musíte si vytvořit určitý zvyk a psát i tehdy, když se vám moc nechce. Když se učíte do školy nebo jdete do práce, taky to děláte pravidelně, i když se vám moc nechce. Podobně to berte s tím blogem. Vytvořte si každodenní návyk. Třeba takový, že když skončím s učením do školy, budu deset minut psát. Některé texty nejspíš zahodíte, ale určitě napíšete i leccos, co bude dobré a co můžete s klidem zveřejnit.
Můžete o svém blogu říct všem známým. Pokud je tam tedy chcete. Někdo bloguje anonymně a nechce, aby si to jeho kamarádi četli.
Registrace do katalogů a vyhledávačů. Katalogy a vyhledávače jsou weby podobné jako seznam.cz nebo google.com. Tyto dva jsou nejznámější, ale existuje jich ohromné množství. Můžete je najít i na webu www.seznamkatalogu.cz/. Většina katalogů ovšem nemá nijakou výjimečnou návštěvnost, takže vám moc návštěv nepřivedou.
Odkazovat na svůj blog na facebooku. Vždycky, když zveřejníte nový článek, dejte odkaz na facebook. Zvlášť pokud máte hodně facebookových přátel, stojí to za to.
Dejte si odkaz na blog do podpisu v emailu. Kdykoliv někomu pošlete email, pošlete s tím zároveň jemné upozornění na svůj blog.
Sledovat ostatní blogy, vyměňovat si navzájem odkazy a komentovat. Jinak řečeno vytvářet vztahy s ostatními. V blogosvětě je to stejné, jako všude jinde: když chcete být vítaní, buďte laskaví, mluvte slušně, k věci a neobtěžujte neustálou reklamou svého blogu.
Fóra a diskuze. Na některých můžete mít odkaz přímo u každého příspěvku, na jiných jen v profilu. A samozřejmě když napíšete něco, co se hodí do právě probíhající konverzace, můžete přidat odkaz na svůj článek. Ale přiměřeně, nikdo nemá rád blogery, kteřá tapetují fóra stále stejnými příspěvky s jediným cílem: upozornit na sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama