O čem psát, když nevím o čem psát?

6. října 2014 v 21:36 |  O čem psát?
Každý bloger nebo psavec má občas problém s tím, že neví, o čem zrovna psát. Hlavně tehdy, když vás tlačí termín. Slíbili jste někam nebo někomu článek a teď nevíte, o čem psát. Koukáte na monitor, v hlavě vymeteno a všechny ty nápady, které jste kdy měli - a že jich bylo hodně - se najednou někam vytratili. Co teď?
Můžete inspirovat se jinde.
- brouzdat po internetu a hledat inspiraci. Je dost běžné, že bloger napíše nějaký článek jako reakci na text někoho jiného. Na www.blog.cz najdete spoustu zajímavých blogů, které stojí za to sledovat.
- www.wikipedia.org - někdy si otevřu wikipedii, podívám se, co je na titulní stránce a překlikávám ze stránky na stránku, z tématu na téma, podle toho, co mě zrovna zaujme. Většinou z toho je hned několik nápadů na psaní. Další dobrou inspirací je seznam všech dní, kde si kliknete na datum, které vás zajímá a dozvíte se, jaké události se v ten den staly u nás i ve světě: http://cs.wikipedia.org, www.novinky.cz, www.aktualne.cz - zpravodajské servery. Pokud vás zajímá aktuální dění a máte k tomu, co říct, jsou tohle pro vás ty pravé zdroje inspirace.
- sbírat nápady do zásoby. Občas se nám v hlavě nějaký ten nápad vylíhne, ale pokud si ho nezaznamenáme, tak ho obvykle zase zapomeneme. Spisovatelský zápisníček je pomůcka, kterou používal nejeden známý spisovatel. Nemusí to vždycky být sešitek nebo blok, dnes můžeme ke stejnému účelu využít mobil. Dobrý nápad je jako vzácný drahokam, který je třeba uschovat na bezpečném místě, protože nikdy nevíte, kdy se vám může hodit.
- psát seriály. Z jednoho námětu máte najednou článků několik. Zkuste třeba 30dílné seriály na jeden měsíc. Oblíbené knihy. Nápady na to, co vařit k večeři. Weby, které stojí za to číst. Citáty. Vtipy. Fotky z vlastní zahrádky. Odkazy z youtube.
- kalendář inspirací. Jsou témata, která se každý rok vrací. Takový kalendář může být inspirací trvalou, může vám sloužit dlouhodobě a stát se nevyčerpatelnou studnicí nápadů. Příkladem může být téma vaření, kdy se pravidelně věnujeme určitým sezónním zeleninám, ovoci nebo bylinkám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama