Co je to obsah

16. listopadu 2014 v 0:24 |  O čem psát?
Obsah blogu, to jsou hlavně texty. Pak také obrázky a někdy i videa.
Texty si rozhodně pište svoje vlastní. Kopírování druhých je ubohé a zbytečné. Pokud vás psaní nebaví, tak nepište blog. Blog není povinný, nemusí ho mít každý. Dělejte to, co vás baví, budete šťastnější. Nebo vytvořte fotoblog - tam žádné texty mít nemusíte.
Obrázky. I ty je lepší mít svoje vlastní. Fotky, kresby, grafika. Možná to nebude dokonalé, ale bude to vaše. Kopírování obrázků z internetu má totiž jeden problém: nesmí se to. Každý, kdo ten obrázek nebo fotku vytvořil, má výhradní právo na jeho používání. Kopírováním bez dovolení toto právo porušujete a on vás může požádat, abyste obrázek odstranili nebo dokonce hrozit nějakou pokutou.
Platí to i obráceně: když vytvoříte svoje vlastní obrázky a někdo je bez dovolení použije na svém webu, máte právo chtít, aby je smazal. A to i tehdy, když vám je jen deset let a web patří velké, důležité firmě.
Fotit dnes může každý, umí to prakticky každý mobil.
Video je možné dát na blog, youtube k tomu dokonce nabízí možnosti přímo pod videem. Rozdíl oproti obrázkům je v tom, že to video není nakopírované, ale z vašeho blogu vede odkaz na youtube. Nevýhoda je v tom, že když autor (nebo youtube) to video smaže, na vašem blogu se objeví ošklivé prázdné místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama