Fotoblog

16. listopadu 2014 v 0:25 |  Jak na blog?
Fotoblog je takový blog, kde jsou hlavně fotky. Texty jsou v menšině a nemusí být vůbec. Stačí titulek a k tomu obrázky. Pokud vás baví fotit a s tím psaním už to tak slavné není, může být fotoblog tím pravým. Obrázky vám můžou pomoci i tehdy, když chcete blogovat v cizím jazyce, třeba v angličtině. Například baví vás dělat náramky přátelství, vymýšlíte si vlastní vzory a chcete o svém tvoření dát vědět většímu publiku než jen tomu česky mluvícímu. Pak je fajn soustředit se na kvalitní obrázky, protože ty ukážou víc, než sebedelší text.
Fotit se dá i mobilem, nepotřebujete drahý foťák. Snažte se fotit za dobrého světla, nejlépe venku. Fotky z místnosti bývají často rozmazané a nepěkné právě proto, že jim chybí světlo.
Nedávejte na blog fotky lidí, pokud nemáte jejich svolení. Líbilo by se vám, aby vaše fotky někdo jen tak bez vašeho souhlasu dával na internet? Nejspíš ne. Výjimkou můžou být fotky z hromadných akcí jako jsou koncerty, poutě, výstavy a podobně.
Pokud vás baví kreslit nebo děláte počítačovou grafiku, blog je to pravé místo, kde můžete svoji tvorbu sdílet. Jen se připravte na to, že ne každý má stejný vkus a že se možná někomu vaše obrázky líbit nebudou. A možná svůj nesouhlas vyjádří i v komentářích. Je to normální. Navíc vy se s časem budete zlepšovat, kresby nebo grafiky budou stále zajímavější. Když pak porovnáte svoji tvorbu současnou a starší, uvidíte, jak velký kus cesty jste ušli.
Nepoužívejte cizí fotky a obrázky. I když se vám sebevíc líbí. Kopírovat umí každý, tím nikoho neoslníte.
Abyste svoje obrázky aspoň zčásti ochránili před kopírováním, můžete do rohu dát adresu svého blogu. Sice tím úplně nezabráníte okopírování, ale aspoň bude na obrázcích jasné, odkud pochází a bude to pro vás další reklama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beallara beallara | Web | 21. listopadu 2014 v 7:39 | Reagovat

Já bych se přimluvila za fotografie z fotoaparátu, na pěkné a vymazlené fotky je nenahraditelný.Fotky z mobilu jsou vhodné na momentky, navíc problém světla je kapitola sama o sobě, dělá problém i u fotoaparátu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama