Nejlepší nápady dostávám na schodech

23. února 2015 v 14:51 |  Téma týdne
Obvykle vím, co mám říct a napadají mě vtipné i moudré odpovědi na to, co říkají ostatní. Bohužel dost často až poté, co rozhovor skončí a já už jsem na odchodu nebo na schodech. Pak si říkám, že jsem měla dodat ještě to a to a že jsem zapomněla připomenout to a to.
Podobně to mám s emaily. Email ale můžu nechat ho chvíli uležet a poslat ho až teprve když si všechno dobře rozmyslím. Proto mi obvykle emaily trvají. Snažím se je zformulovat co nejlépe a prostě mi to nějaký čas zabere. U emailu totiž chybí ten bezprostřední kontakt jako při rozhovoru tak, abyste si mohli podle potřeby věci vyjasnit.
Zažila jsem šéfa, který posílal těžko srozumitelné emaily. Dlouhé, plné úkolů, přitom spíš jen naznačené než skutečně vysvětlené. Běžně jsme si je tiskli a radili se s kolegy, co se po nás vlastně chce. Bohužel to byl člověk, který názor druhých lidí nebral, takže naděje na změnu byla pramalá.
Pro mě z toho zůstalo jedno poučení: nepsat zbrkle a raději věci dobře vysvětlit. Sice mi to zabírá čas, ale pořád ještě je to rychlejší, než si dodatečně vysvětlovat nejasnosti.
Dobrá rada také je neodesílat emaily tehdy, když je člověk opilý nebo naštvaný. To se mi naštěstí ještě nestalo, alkoholu moc nedám a když mám vztek, tak raději nadávám slovně než abych se vypisovala do emailu.
Stejně si myslím, že osobní komunikace je lepší. A to i když není čas si všechno rozmyslet a občas člověk řekne něco špatně. Pořád tu totiž máte tu zpětnou vazbu: člověka, se kterým mluvíte. Když se mu něco nelíbí nebo něčemu nerozumí, dá vám to hned najevo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama