Univerzální lék, co vyléčí každou bolest

12. února 2015 v 14:41 |  Téma týdne
Jaké by to bylo, kdyby existoval lék na každou bolest, která nás kdy potká?
Jsou bolesti fyzické, ty se dost často dají zvládnout pomocí léků. I když je dost nesmysl brát si nějaké tabletky vždycky, když nás něco trocho zabolí, třeba nohy po sportovním tréninku. Když tělo bolí často a hodně, většinou nás to dovede k lékaři a ten už s námi tu bolest - doufejme - nějak vyřeší.
Bolest psychická, bolest duše, to je jiná. Doktoři tady většinou nepomůžou, leda snad psychiatr při depresi, ale to je jen malá část dušebolů, které nás můžou postihnout.
Co kdyby existovala tabletka na bolesti duše? Vzali bychom si ji vždycky, když nás něco trápí. Opravdu by to bylo dobré?
Co když ta psychická bolest taky plní v naší duši nějakou roli? Co když je to právě trápení, které dává našemu štěstí a spokojenosti tu správnou hodnotu?
Jak by žil člověk, kterého nic netrápí? Jak by poznal, na čem mu v životě záleží? Co kdyby se z něj stala neslaná nemastná bytost, která se nad ničím netrápí, ale taky se z ničeho neraduje. Co když radost a smutek jsou dva póly, které se doplňují?
Trable a starosti mají ještě jednu funkci. Většinou teprve při nějakých problémech a těžkostech poznáme, jaký je ten, kdo je vedle nás. Rozpouštějí povrchní pozlátko a lidé se ukazují takoví, jací skutečně jsou.
Když je utrpení příliš hluboké, pak je dobré mít lék. Ale když jde o běžné životní starosti, pak je třeba je raději řešit nebo přežít než za každou cenu hledat kouzelnou tabletku, která všechny bolesti vyřeší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 12. února 2015 v 17:25 | Reagovat

Člověk bez takového toho cítění není člověk, ale robot. A prášky bych raději nebrala, i kdyby se jednalo o duševní bolest - pořád by to byla ničivá chemie, která má placebo efekt :)
Ale přece jen jeden lék je - čokoláda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama