Mít nebo být, pro mě jasná volba

21. března 2015 v 14:25 |  Téma týdne
Pokud jde o rozhodování mezi mít a být, je to pro mě volba naprosto jasná. Nikdy jsem netoužila po tom vlastnit spoustu věcí. Nakupování nijak zvlášť nemiluju a odvozovat svoji cenu od toho, jestli mám značkové oblečení nebo luxusní auto, to mi přijde nesmyslné. Hodnota člověka je podle mě v tom, jaký je on sám, ne v tom, jaké věci ho obklopují.
Jakým člověkem chci být? Chci dělat věci, které pro mě mají smysl, i když to třeba nejsou ty nejlépe placené práce. Vidím smysl v tom zasadit strom, i když kromě pár (desítek) kilo ovoce někdy v budoucnu nic jiného nepřinese. Smysl je pro mě i v mezilidských vztazích. Mám kolem sebe pár lidí, na kterých mi záleží, a chci pro ně být důvěryhodným a spolehlivým partnerem. Vím, že si mě budou vážit, i když budu mít na sebe tepláky a vytahaný svetr. Stejně tak ani mě se nikdo nesnaží oslnit luxusním oblečením. Ani by neoslnil. Naopak. Když má někdo potřebu stavět svoji hodnotu na materiálních věcech, vyvolává to ve mě podezření, že nic lepšího nabídnout nemůže. Ale docela určitě je to člověk s jinak postaveným hodnotovým žebříčkem, takže nečekám, že bychom si nějak zvlášť rozuměli.
Žádná z mých kamarádek nechodí oblékaná jako Barbie, nezakládá si na špercích a neposuzuje lidi jen podle vnějšího vzhledu. Zato se zajímají o to, co ten který člověk dělá, čím je zajímavý a také tak trochu čím připsívá k tomu, aby nám spolu bylo dobře.
Vozit se v limuzíně, bydlet v paláci a mít jen takové přátele, které zajímá můj majtere, to není moje představa o štěstí. Chudoba mě samozřejmě taky neláká, přece jen, nějaké věci potřebuje i tak nematerialistický člověk jako já. Ale všechno by mělo mít svou míru. Mít věci, které potřebuju a které mám ráda. A být člověkem, kterého ostatní rádi vidí a rádi s ním tráví svůj čas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama