Duben 2015

Lednička

20. dubna 2015 v 15:22
Lednička je vlastně taková výkladní skříň stravovacích zvyklostí. Když se k někomu podíváte do chladničky, pochopíte, proč je (nebo není) tlustý nebo štíhlý. Světlo na konci lednice mi připomíná moje oblíbené téma - zdravé jídlo, které ale zároveň dobře chutná. A navíc by nemělo být ani příliš drahé ani vyžadovat příliš dlouhou a pracnou přípravu.

Mám štěstí, chutná mi syrová zelenina, nepotřebuju k ní žádnou sůl ani zálivku. Takže zelenina se v mojí ledničce vyskytuje stále. Ovoce, další oblíbená položka ve zdravé výživě, mi chutná snad ještě víc, jen ho nemívám v ledničce, moc mu to nesvědčí.

Mléko, to mi tam nechybí nikdy, máme ho rádi a pijeme ho docela hodně. Většinou krabicové, jako většina lidí, jen občas dostanu čerstvě nadojené tučné mléko od kamaráda, který vlastní krávu, a to je teprve dobrota. Vajíčka mají trochu pošramocenou pověst, prý kvůli cholesterolu, ale já si myslím, že obsahují spoustu zdravých a snadno stravitelných látek. Kdybych si mohla vybrat, používala bych jen a jen domácí vajíčka, ale to se mi taky poštěstí jen občas. Sýry a jogurty, ty najdete snad v každé ledničce.

Nejsem ovšem fanatik přes zdravou výživu, takže někdy se tam objeví i slanina a další nezdravé pochutiny. Nemyslím, že by občasný stravovací hříšek musel nějak významně ovlivnit naše zdraví. Důležité je to, co jíme každodenně a ve velkém množství.